Tillidsrepræsentanter i Lærerkreds Nord

Tillidsrepræsentanten er Danmarks Lærerforenings repræsentant på skolen. Det betyder, at tillidsrepræsentanten loyalt arbejder efter foreningens og kredsens politik. Samarbejdet mellem kreds og tillidsrepræsentant bygger på en åben og fordomsfri dialog, som giver plads for, at tillidsrepræsentanten kan stille forslag til udvikling af foreningens/kredsens politik

Tillidsrepræsentanten er en nøgleperson i forbindelse med medarbejderindflydelse og medbestemmelse på din arbejdsplads. 

Det er tillidsrepræsentantens opgave at varetage dine og de øvrige medlemmers interesser overfor ledelsen på din arbejdsplads samt formidle og udøve Danmarks Lærerforenings politik.

Tillidsrepræsentanten har pligt til at medvirke til at fremme og vedligeholde gode og rolige arbejdsforhold. Samme pligt gælder for ledelsen.

Som medlem af Lærerkreds Nord/Danmarks Lærerforening kan du gå til din tillidsrepræsentant, hvis du har brug for rådgivning om konkrete arbejdsforhold. Kan din tillidsrepræsentant ikke  rådgive dig direkte, kan vedkommende fortælle dig, hvor du kan få svar.

Aalbæk Skole (841003)

Engvej , 9982 Ålbæk
Tlf +45 9845 7130
Tillidsrepræsentant
Heidi Jennet Aarre
heidi.aarre@skolekom.dk

Bagterpskolen (821001)

Fuglsigvej 1, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Helle Beermann
Helle.Beermann@hotmail.com
TR-Suppleant
Berit Østergaard
berit.oestergaard@skolekom.dk

Bangsbostrand Skole (813001)

Søndergade 200, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9845 7110
Tillidsrepræsentant
Søren Kjær
solvang06@gmail.com

Bindslev Skole (819001)

Skolegade 2, 9881 Bindslev
Tlf
Tillidsrepræsentant
Niels Vagner Skipper
niels@flaskeposten.nu
TR-Suppleant
Gitte Majbritt Warburg Rennison
gitterennison@gmail.com

Bjergby Skole (821002)

Asdalvej 14, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Lise Steiniche
lise.steiniche@gmail.com
TR-Suppleant
Helle Appel Andersen
hellyped@yahoo.dk

Frydenstrandskolen, Abildvej afdeling (813013)

Abildvej 20, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9845 8100
Tillidsrepræsentant
Ena Merete Anderson
Enax0044@gmail.com

Frydenstrandskolen, Buhlsvej afdeling (813002)

Buhlsvej 19, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9845 6860
Tillidsrepræsentant
Ena Merete Anderson
Enax0044@gmail.com

Gærum Skole (813014)

Brønderslevvej 99, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9845 7525
Tillidsrepræsentant
Anna Mette Jewkes
anjw@frederikshavn.dk

Heldagsskolen (813018)

Jyllandsgade 6, A, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9845 6971
Tillidsrepræsentant
Janne Hagen Anthonisen
jaha@frederikshavn.dk

Hirtshals Skole (819002)

Ved Skolen 2, 9850 Hirtshals
Tlf
Tillidsrepræsentant
Jakob Mikael Gislund
jakob.gislund@gmail.com
TR-Suppleant
Laila Anita Nielsen
lailan722@gmail.com

Hjørring Ny 10. (821019)

Norgesvej 6, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Tanja Bække Jungersen
Tanja.jungersen@gmail.com
TR-Suppleant
Mette Steen Sørensen Plug
metteplug@hotmail.com

Hjørring Skolen, Bagterp (821101)

Fuglsigvej 1, 9800 Hjørring
Tlf +45 7233 3810
Tillidsrepræsentant
Claus Poulsen
vcpoulsen@gmail.com
TR-Suppleant
Ninna Kjeller Fjordbak
ninna.kjeller.petersen@skolekom.dk

Hjørring Skolen, Højene/Lundergård (821102)

Vellingshøjvej 368, 9800 Hjørring
Tlf +45 7233 3870
Tillidsrepræsentant
Inger Marie Kristensen
inge2282@hjskole.dk
TR-Suppleant
Anne Hvid
anne.hvid.jacobsen1@skolekom.dk

Hjørring Skolen, Muldbjerg/Holmegård (821103)

Norgesvej 6, 9800 Hjørring
Tlf +45 7233 3910
Tillidsrepræsentant
Lise-Lotte Storgaard Laursen
lotte.storgaard13@gmail.com
TR-Suppleant
Lene Rosenquist Weinkouff
lene2477@hjskole.dk

Horne Skole (819003)

Stendyssevej 80, 9850 Hirtshals
Tlf
Tillidsrepræsentant
Anne Marie Kristensen
anne.marie.kristensen2@skolekom.dk
TR-Suppleant
Birgitte Paaske
paaske.birgitte@gmail.com

Højene Skole (821003)

Vellinghøjvej 368, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Kenneth Nielsson
kenn0284@gmail.com
TR-Suppleant
Alice Holm Pedersen
alice.holm.pedersen@skolekom.dk

Hørby-Dybvad Skole (280043)

Ørnevej 6, 9352 Dybvad
Tlf +45 9886 4238
Tillidsrepræsentant
Casper Ottesen Eskesen
caspereskesen@hotmail.com

Lundergårdskolen (821010)

Nordens Alle 15, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Lise Kirkelund Lisbjerg
lise.kirkelund@gmail.com
TR-Suppleant
Carsten Jørgensen
Carsten.joergensen4@skolekom.dk

Læsø Skole (825001)

Byrum Hovedgade 58, 9940 Læsø
Tlf
Tillidsrepræsentant
Mia Mejer Djernæs Christensen +45 9849 1566
miadjernaes@gmail.com
TR-Suppleant
Peter Pedersen
Peterlonstrup@gmail.com

Løkken Skole (829002)

Studievej 10, 9480 Løkken
Tlf
Tillidsrepræsentant
Ulrik Laustsen
ulaustsen@gmail.com
TR-Suppleant
Anne Dorte Ussing
anne.dorte.nielsen3@skolekom.dk

Modtagecenter, Frederikshavn (813999)

Abildvej 20, 9900 Frederikshavn
Tlf
Tillidsrepræsentant
Dorthe Tvilling-Sloth
Dorthesloth@outlook.dk

Muldbjergskolen (821009)

Skolevangen 44, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Peter Holm Kjærgaard Sørensen
peterhsoerensen@gmail.com
TR-Suppleant
Louise Møller Christensen
louisemc77@gmail.com

Nordstjerneskolen (280348)

Rimmens Allé 75 , 9900 Frederikshavn
Tlf
Tillidsrepræsentant
Dorthe Normann Andersen
dona@frederikshavn.dk

Pædagogisk-Psykologisk Afdeling, Frederikshavn (813200)

Rådhus Alle 102, 9900 Frederikshavn
Tlf
Tillidsrepræsentant
Lone Mørch Søndergaard
loso@frederikshavn.dk

Pædagogisk-Psykologisk Rådgivning, Hjørring (821200)

Springvandspladsen 5, 9800 Hjørring
Tlf +45 9923 2323
Tillidsrepræsentant
Mette Hjarbæk Poulsen +45 4122 3677
mette.hjarbaek@hjoerring.dk
TR-Suppleant
Helle Vittrup Nielsen
Vittrup1@hotmail.com

Ravnshøj Skole (813009)

Ravnshøjvej 155, Ravnshøj, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9848 4733
Tillidsrepræsentant
Anna Mette Jewkes
anjw@frederikshavn.dk

Sindal Skole (839006)

Islandsgade 21, 9870 Sindal
Tlf +45 9893 4710
Tillidsrepræsentant
Anders Ejstrup Hansen
anders.ejstrup.hansen@skolekom.dk
TR-Suppleant
Pia Falberg
Pia@falberg.dk

Skagen Skole (280315)

Skagavej 139, 9990 Skagen
Tlf
Tillidsrepræsentant
Mads Bang Simonsen
mdsm@frederikshavn.dk

Stensnæsskolen (847005)

Østkystvejen 314, Voerså, 9300 Sæby
Tlf +45 9845 7060
Tillidsrepræsentant
Kristine Wesley Agerskov
kshe@frederikshavn.dk

Strandby Skole (813006)

Skolevej 2, 9970 Strandby
Tlf +45 9848 1811
Tillidsrepræsentant
Hans Kristian Lauritsen
hans.kristian.lauritsen1@skolekom.dk

Sæby Skole (847003)

Brolæggervej 1, 9300 Sæby
Tlf +45 9845 6670
Tillidsrepræsentant
Kristine Wesley Agerskov
kshe@frederikshavn.dk

Sæbygårdskolen (847010)

Sæbygårdvej 34, 9300 Sæby
Tlf +45 9689 8060
Tillidsrepræsentant
Ulla Winther
ulwi@frederikshavn.dk

Taars Skole (821006)

Vrejlev Klostervej 8, 9830 Tårs
Tlf +45 7233 3960
Tillidsrepræsentant
Merete Borregaard Vejling
Mereteborregaard@gmail.com
TR-Suppleant
Majken Sundby
majken.sundby1@skolekom.dk

Tornby Skole (819004)

Hovedvejen 35, 9850 Hirtshals
Tlf
Tillidsrepræsentant
Lone Ravnborg Christensen
lone1066@hjskole.dk
TR-Suppleant
Thorbjørg Lotte Melike Hansen
taploes@live.dk

Torslev Skole (847007)

Brøndenvej 1, 9750 Østervrå
Tlf +45 9689 2010
Tillidsrepræsentant
René Borup Dehn
renedehn@gmail.com

UU Frederikshavn (839200)

Hånbækvej 32, A, 9900 Frederikshavn
Tlf
Tillidsrepræsentant
May-Britt Melsen +45 2428 6375
maym2605@gmail.com

UU Hjørring (280399)

Sct. Knuds Park 6, 9800 Hjørring
Tlf
Tillidsrepræsentant
Simon Budolf Nørkjær
simon.bn@amiciti.dk
TR-Suppleant
Morten Horne
Morten.horne@gmail.com

Vittrup Fri Fagskole (829006)

Børglum Klostervej 84, 9480 Løkken
Tlf
Tillidsrepræsentant
Kamilla Nyeng Schneider +45 3096 1516
kamilla@hjermitslev.dk

Vrå Skole (829005)

Skolegade 6, 9760 Vrå
Tlf
Tillidsrepræsentant
Helle Weile Larsen
hwla@dlf.org
TR-Suppleant
Annette Philipsen
annphi@me.com

10. klassecenter Frederikshavn (813211)

Kirkegade 9, D, 9900 Frederikshavn
Tlf +45 9845 9280
Tillidsrepræsentant
Søren Engvad Jacobsen +45 3036 0587
seja@frederikshavn.dk
TR-Suppleant
Annette Husted Schjørring
annette.schjoerring@gmail.com